Ciepłe letnie i jesienne miesiące sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury. Wiele osób, aby uniknąć zgiełku i dużych skupisk turystów, wybiera relaks w otoczeniu lasów, jezior lub gór. Jako alternatywę dla agroturystyki czy popularnych ośrodków wypoczynkowych, coraz częściej wybór pada na wakacje pod namiotem. Takie odosobnienie ma wiele zalet, wymaga jednak dobrze przemyślanego zaplecza logistycznego. Co powinno znaleźć się w Twoim plecaku lub bagażniku, jeśli wybierasz nocowanie w namiocie i dlaczego wśród wielu rzeczy powinna znaleźć się butelka filtrująca?
Zacznij od sporządzenia listy
Zanim zaczniesz się pakować, zastanów się bez pośpiechu, które rzeczy są Ci naprawdę niezbędne, a bez których będziesz mógł się obyć w najbliższym czasie. Jeżeli wybierasz się na wyprawę do odległej leśnej głuszy, improwizacja nie będzie najlepszym pomysłem, tym bardziej, że braków sprzętowych raczej nie uzupełnisz zbyt prędko.
Przygotowując listę wyposażenia, uwzględnij środek transportu, z jakiego skorzystasz. Jeżeli na wakacje wybierasz się pociągiem, a nie samochodem, musisz zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy w plecaku turystycznym. Nie musi to oczywiście oznaczać rezygnacji z większości ekwipunku, ale warto wtedy wybierać uniwersalne rozwiązania, jak np. poręczna butelka filtrująca. Zabierając ją ze sobą, nie musisz martwić się o zapas wody na cały wyjazd, bo bez problemu uzupełnisz go w schroniskach lub restauracjach.
Jaki sprzęt powinieneś przygotować?
Przede wszystkim powinieneś zabrać wygodny namiot. W zależności od tego, czy jedziesz sam, czy z rodziną, wybierz sprzęt jedno lub wieloosobowy. W sklepie turystycznym znajdziesz namioty, które po złożeniu bez problemu przypniesz do zewnętrznych mocowań plecaka. Przed zakupem zwróć uwagę na klasę wodoodporności namiotu – dopasuj ją do warunków panujących tam, gdzie się udajesz.
Komfortowy sen zapewni Ci śpiwór wraz z karimatą lub matą samopompującą. Dzięki nim zadbasz o wygodne posłanie, a same sprzęty są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. W zależności od prognoz pogody wybierz śpiwór syntetyczny lub ciepłą „puchówkę”, która sprawdzi się, kiedy na zewnątrz leje i temperatura gwałtownie spada.
Kolejnym elementem jest kuchenka turystyczna wraz z zapalniczką i kompletem naczyń oraz sztućców. Pomoże Ci on szybko przygotować ciepły posiłek dla kilku osób. Wiele naczyń jest wykonanych z lekkiego i wytrzymałego metalu oraz tworzywa sztucznego. Często znajdziesz w nich specjalne systemy składania, które sprawią, że cały komplet zmieścisz w bocznej kieszeni plecaka.
Jako jedzenie świetnie sprawdzą się liofilizowane produkty MRP, które na krótki czas zastąpią tradycyjną żywność. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca i bardzo łatwo je przyrządzić. Turyści chwalą sobie też suszone mięso, bakalie czy batony energetyczne, które łatwo uzupełnią ubytek kaloryczny.
miejsce na foto1
Co z zasobami wody do picia?
O ile łatwo wziąć ze sobą jedzenie na szlak, o tyle woda zawsze jest problemem. Przecież nie weźmiesz ze sobą dużego pojemnika, a małe butelki są niepraktyczne.
Dostęp do pitnej wody jest jednak kluczowy dla Twojego zdrowia, dlatego powinieneś zawczasu pomyśleć, czy znajdziesz ją tam, gdzie jedziesz. Jeżeli wiesz, że opuszczasz cywilizację, będziesz musiał polegać na dostępie do wody w schroniskach czy różnych lokalach.
Jeśli uważasz, że jakość nalewanej wody pozostawia wiele do życzenia, w takim momencie przyda Ci się butelka Dafi. Jest ona wyposażona w specjalny filtr węglowy, który oczyszcza wodę z chloru i innych substancji negatywnie wpływających na zapach i smak płynu.
Dzięki temu uzupełnisz swoje zapasy w praktycznie każdym ujęciu wodociągowym, bez obawy o zakażenie organizmu. Skuteczność filtrów Dafi szacuje się na blisko 100%, dlatego możesz być spokojny o zdrowie swoje i swoich bliskich.
Jaką butelkę Dafi wybrać?
Jeżeli planujesz wakacje pod namiotem, wybierz butelkę filtrującą Dafi Solid. Jej wytrzymała konstrukcja została wykonana ze specjalnie zaprojektowanego materiału o nazwie Tritan. Jest on lekki, ale jednocześnie wytrzymały i odporny na uszkodzenia fizyczne. Nie znajdziesz w nim szkodliwych dla zdrowia składników jak bisfenol A i S.
Butelka Dafi Solid wyglądem przypomina klasyczne szkło, nie absorbuje nieprzyjemnych zapachów i łatwo utrzymać ją w czystości. W razie potrzeby możesz ją także umyć w zmywarce.
Jak dobrać filtry Dafi?
Jeżeli już wcześniej korzystałeś z butelki filtrującej Dafi, nie będziesz musiał wymieniać kompletu filtrów! Zarówno model Solid, jak i zwykły wykorzystują dokładnie ten sam wydajny filtr węglowy wykonany z włókna kokosowego.
Pamiętaj jednak, aby filtr wymieniać raz w miesiącu. Jego wydajność odpowiada 150 litrom wody, czyli 100 półtoralitrowym butelkom.
Przekonaj się, że z butelką filtrującą Dafi Solid każda wyprawa będzie przyjemnością. Daj się ponieść przygodzie!